Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 26 września 2017r. odbyło się Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej organizowane w ramach projektu „Stopień wyżej” dla beneficjentów grupy Akademia Rodzicielstwa Zastępczego. Na osobach pełniących funkcję rodziców zastępczych spoczywa odpowiedzialność zapewnienia opieki i bezpieczeństwa dzieciom, które trafiają w ich ręce, dlatego też zadaniem organizowanego szkolenia było przygotowanie i uświadomienie opiekunów zastępczych jak należy postępować podczas wypadku, zakrztuszenia, oparzenia czy też innych sytuacji wpływających bezpośrednio na zagrożenie zdrowia lub życia.


Podczas szkolenia uczestnicy uczyli się między innymi oceny zagrożenia i organizacji postępowania na miejscu wypadku, zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej, oceny obrażeń u poszkodowanych ponadto zapoznali się z wyposażeniem
i praktycznym wykorzystaniem apteczki a także wykonywali praktyczne ćwiczenia obejmujące pracę z apteczką oraz naukę resuscytacji dorosłych, dzieci i niemowlaków z wykorzystaniem fantomów oraz automatycznego defibrylatora zewnętrznego.
Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz apteczki pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *